aetka | BenQ
Telefonia. Internet. Nawigacja.
Telefonia. Internet. Nawigacja.
20286
single,single-portfolio_page,postid-20286,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.9,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

BenQ

BenQ firma powstała na skutek przekształceń firmy Continental Systems Inc. powstałej w 1984 w firmę Acer Technologies. Jest tajwańskim producentem urządzeń cyfrowych. Ostateczna nazwa firmy powstała na skutek złączenia początkowych liter sloganu „Bringing Enjoyment and Quality to life”, stało się to pod koniec 2001 roku.

 

Pod koniec lipca 2007 firma ogłosiła, iż zmienia nazwę na Qisda, są to początkowe litery sloganu „quality innovation speed driving achievements”.

 

Firma BenQ 1 października 2005 weszła w posiadanie oddziału telefonii komórkowej Siemensa za 350 milionów € i stała się czwartą co do wielkości firmą na rynku telefonów komórkowych. BenQ przejęło m.in. centrum rozwojowe we Wrocławiu zajmujące się oprogramowywaniem telefonów UMTS. W rok później jeszcze przed prezentacją nowych projektów tworzonych pod marką BenQ-Siemens we Wrocławiu i kilku lokacjach w Niemczech, firma matka BenQ Corp. zaniechała dalszego finansowania swych europejskich oddziałów, co zmusiło do grupowych zwolnień lub przekazania wykwalifikowanego personelu do innych firm jednocześnie ogłaszając, iż cały dział odpowiedzialny za tworzenie telefonów BenQ-Siemens zostanie przeniesiony do azjatyckich oddziałów.